1. 3. 2022

Vznikající administrativní budova Roztyly Plaza: Inspirující kancelářské prostory přímo na metru

Administrativní budova Roztyly Plaza na Praze 4, jejíž výstavba byla zahájena na podzim loňského roku, nabídne k pronájmu kanceláře s celkovou plochou 21 700 m². Za elegantním a designově čistým zpracováním sedmipatrové budovy stojí renomované architektonické studio Aulík Fišer architekti. Velky důraz je v projektu kladen na vytvoření inspirujícího prostředí, ve kterém bude radost pracovat, a setkávat se.  Proces pronájmů prostor byl zahájen a již je registrován zájem prvních potenciálních nájemců jak na kancelářské, tak i na obchodní prostory. Budova umí nabídnout velkoplošné kanceláře s výměrou přes 3 000 m2 na jednom podlaží, ale díky flexibilním dispozicím je zároveň možné vytvořit i menší jednotky od 300 m2. Kompletní vizualizaci projektu, specifikace prostor a plány budoucího rozvoje celé stávající lokality je možné shlédnout na nově spuštěných webových stránkách www.roztylyplaza.cz. Developerem a investorem výstavby je Koncern Passerinvest.

„Budova Roztyly Plaza je důkazem, že i v práci je možné cítit se příjemně. Kanceláře totiž nevnímáme jen jako místo pro pracovní stůl, ale jako prostředí, kam se můžete těšit, kde je možné efektivně tvořit a navzájem se inspirovat. Kromě standardních klientských požadavků na různá prostorová uspořádání, umíme uspokojit i nejvyšší nároky na kvalitu vnitřního prostředí zejména s ohledem na nadstandardní kapacity výměny vzduchu, což je pro mnoho nájemců nejen v době pandemie Covid-19 velmi důležitý parametr. Pokračujeme také v našem standardu velkorysého pojetí střešních zahrad a velmi zajímavým prvkem bude unikátní vnitřní atrium. Roztyly Plaza rozhodně nebude obyčejná administrativní budova,“ uvedla Lenka Preslová, obchodní ředitelka Koncernu Passerinvest.

Výhodná dopravní dostupnost a vybavenost

Díky své poloze přímo u stanice metra linky C Roztyly, autobusového terminálu městských, příměstských i mezinárodních linek a hlavních dopravních tepen (5. května, Jižní spojka) je budova Roztyly Plaza výborně dostupná nejen MHD, ale i automobilem. Součástí objektu budou také podzemní garáže s 330 parkovacími místy pro nájemce a dalších 100 míst pro parkoviště P+R.   Milovníci cyklistiky ocení přímé napojení na cyklotrasu. Kolo pak můžou uložit do kolárny a následně využít šatnu a sprchy v zázemí.

Vedle velkorysých kanceláří zde vzniká také 1 600 m2 obchodních ploch v přízemí budovy. Ty do lokality přinesou potřebnou občanskou vybavenost, která tady doposud chyběla. Vzniknout by zde měl například supermarket, veřejná kantýna nabízející moderní stravování, drogerie a další obchody a služby pro každodenní využití.

Kancelářské prostory v sousedství zeleného parku

Projekt vzniká v bezprostřední blízkosti parku Nové Roztyly, který navazuje na Krčský les. Tento park  Passerinvest dlouhodobě kultivuje a doplňuje o sportovní a relaxační prvky. Díky tomu svým návštěvníkům nabízí již nyní škálu možností pro sportovní aktivity i odreagování. V parku je možné využít řadu sportovišť, jako třeba workoutové hřiště, venkovní fitness, parkurové hřiště, discgolf či běžecké a cyklistické trasy. Pro další relaxaci či neformální schůzky budou moci nájemci využít posezení na rozlehlé střešní terase se zahradní úpravou, bohatou zelení či atrium s relaxačními zónami a vodními prvky. 

Více informací a fotografie v tiskové kvalitě Vám poskytne

Kristýna Samková

Head of PR and Marketing department

Kamila Žitňáková

Crest Communications a.s.

PASSERINVEST GROUP, a. s.

Passerinvest Group (dále Passerinvest) je ryze český stavitel a investor. Společnost byla založena Radimem Passerem již v roce 1991 a od té doby získala řadu zkušeností s výstavbou administrativních a komerčních budov, rezidenčních objektů i občanské vybavenosti.
Passerinvest je jako odpovědný urbanistický developer od roku 1998 spojován převážně s Brumlovkou (BB Centrum) v Praze 4, která je jedním z největších a nejúspěšnějších urbanistických projektů nejen v České republice, ale v celé Evropě. Dalším významným projektem v portfoliu společnosti jsou Nové Roztyly, konkrétně brownfield bývalých jatek areálu Interlov, kde by v budoucnosti mělo vzniknout místo s příjemným bydlením s velkým parkem, doplněné o služby široké veřejnosti a administrativní funkci. Principy městské výstavby a dlouhodobě udržitelný rozvoj Prahy i České republiky jsou součástí vize společnosti Passerinvest, která si díky svému odpovědnému přístupu vybudovala velmi dobré jméno jak na domácí, tak na mezinárodní úrovni. Zásluhu na tom má nejenom kvalita realizovaných projektů a vysoká úroveň poskytovaných služeb, ale i smysl pro fair-play, zákaznický přístup a také zodpovědnost vůči společnosti i životnímu prostředí.