PASSERINVEST GROUP, a. s.

Passerinvest Group je ryze česká investiční a developerská společnost, která byla založena Radimem Passerem již v roce 1991 a od té doby získala řadu zkušeností s výstavbou administrativních a komerčních budov i rezidenčních objektů.

Jako odpovědný urbanistický stavitel a investor je společnost od roku 1996 spojována převážně s s Brumlovkou (dříve BB Centrum) v Praze 4, které je jedním z největších a nejúspěšnějších urbanistických projektů nejen v České republice, ale v celé Evropě z pohledu developmentů budovaných jediným investorem. Společnost Passerinvest Group zde doposud investovalatéměř 16 miliard Kč, z nichž 1,6 miliardy Kč byly vloženy do neziskových projektů, které jsou využívány širokou veřejností (školství, veřejná zeleň, sportoviště a městská infrastruktura, bezpečnost, ekologie).

V roce 2006 společnost Passerinvest Group vstupila na území městské části Roztyly – bývalý areál Interlovu v Praze 11. Od této doby do současnosti společnost pracuje na dílčích změnách v územním plánu, aby neudržovaný brownfield (zdevastovaném území po výstavbě metra) mohla proměnit ve funkční a uživatelsky příjemný kus městské části propojujícím rezidenční bydlení s veřejnými parky,  rozmanité služby, i administrativní funkci ale i pobytový park na rozhraní Krčského lesa.

Passerinvest Group se těší z velmi dobrého jména, jež si vybudovala jak na domácí, tak mezinárodní úrovni. Zásluhu na tom má nejen kvalita realizovaných projektů a vysoká úroveň poskytovaných služeb, ale i základní kameny firemní kultury, mezi něž patří i smysl pro fair-play, vstřícný vztah k obchodním partnerům a zodpovědnost vůči společnosti, stejně jako  životnímu prostředí.

Principy městské výstavby a dlouhodobě udržitelný rozvoj Prahy i České republiky jsou nedílnou součástí vize Passerinvest Group. I proto v roce 2017 společnost představila novou koncepci řešení dopravní infrastruktury v České republice, kterou vnímá jako klíčovou pro zajištění prosperity země po roce 2038. V roce 2021 pak na to navázala další iniciací Rozvoj staveb pro republiku bohatší.

Passerinvest Group se pravidelně umisťuje na předních pozicích v soutěž Czech Top 100.