4. 4. 2017

VYZKOUŠEJTE SI V BB CENTRU RETRO A MODERNÍ KANCELÁŘ

PASSERINVEST GROUP, developer a investor multifunkčního areálu BB Centrum na Praze 4, připravil pro nájemce, zaměstnance, návštěvníky i širokou veřejnost možnost vyzkoušet si plně vybavenou a funkční kancelář ze začátku 90. let a porovnat ji s moderní kanceláří dneška. Zastavte se v přízemí administrativní budovy ALPHA u autobusové zastávky Brumlovka a cestujte v čase. Přijďte se podívat, jak vypadal moderní počítač, jak pohodlné byly židle a připomeňte si, co všechno nechybělo v kanceláři v 90. letech. Zkuste, jak komfortní je dnešní ergonomická židle, a s čím si vystačíme v kanceláři dnes. Retro a moderní kancelář jsou volně přístupné každý pracovní den až do konce června 2017.

Skupina PASSERINVEST v tomto roce oslaví 25 let působení na developerském trhu a nabízí proto možnost ohlédnout se, v jakém administrativním prostředí se pracovalo na začátku 90. let minulého století a co je trendy dnes.

Přeneste se v čase do 90. let a poznejte či zavzpomínejte na dobu, kdy byla Česká republika poprvé oficiálně připojena k internetu, nebo si třeba při čekání na schůzku projděte dobový tisk. Či si přineste podklady pro svou práci a vyzkoušejte si, zda je pro vás pohodlnější sedět na ergonomické židli za polohovacím stolem či vám vyhovuje dřevěný stůl a koženková židle.

Retro i moderní kancelář jsou volně přístupné každý pracovní den od 8:00 do 18:00 hod. od 23. března do konce června ve vstupní hale budovy ALPHA (Vyskočilova 1461/2a, 140 00 Praha 4). „K dispozici je free Wi-Fi připojení k internetu, pracovní stůl, židle i křesla. Pokud tedy plánujete týmovou poradu nebo jen třeba na chvíli pracovat mimo kancelář, přijděte si toto inspirativní místo vyzkoušet,“ doplňuje Kristýna Samková, Head of PR and Marketing PASSERINVEST GROUP, a.s.

Věděli jste že, před 25 lety…

  • probíhaly v Oblastním výpočetním centru při ČVUT v Praze první pokusy o připojení k internetu?
  • byla rychlost internetu 9 600 bps? Dnes je průměrná rychlost internetu v České republice 12,3 Mb/s.
  • jste si mohli pořídit první mobilní telefon na našem trhu? Šlo o telefon Nokia MD59, který vážil přes čtyři kilogramy a stál více než 60 000 Kčs.
  • stála minuta hovoru 20 Kčs a platili jste i za příchozí hovory?
  • byl prvním komerčním provozovatelem mobilní sítě Eurotel?
  • vznikla samostatná instituce Česká televize?
  • začala vysílat rozhlasová stanice Radiožurnál?
  • kurz britské libry byl 49,916 Kč?
  • byla průměrná mzda 3 563 Kčs? Dnešní průměrná mzda dosahuje 29 320 Kč.
  • vznikla architektonická soutěž Stavba roku?

Více informací a fotografie v tiskové kvalitě Vám poskytne

Kristýna Samková

Head of PR and Marketing department

Kamila Žitňáková

Crest Communications a.s.

PASSERINVEST GROUP, a. s.

Passerinvest Group (dále Passerinvest) je ryze český stavitel a investor. Společnost byla založena Radimem Passerem již v roce 1991 a od té doby získala řadu zkušeností s výstavbou administrativních a komerčních budov, rezidenčních objektů i občanské vybavenosti.
Passerinvest je jako odpovědný urbanistický developer od roku 1998 spojován převážně s Brumlovkou (BB Centrum) v Praze 4, která je jedním z největších a nejúspěšnějších urbanistických projektů nejen v České republice, ale v celé Evropě. Dalším významným projektem v portfoliu společnosti jsou Nové Roztyly, konkrétně brownfield bývalých jatek areálu Interlov, kde by v budoucnosti mělo vzniknout místo s příjemným bydlením s velkým parkem, doplněné o služby široké veřejnosti a administrativní funkci. Principy městské výstavby a dlouhodobě udržitelný rozvoj Prahy i České republiky jsou součástí vize společnosti Passerinvest, která si díky svému odpovědnému přístupu vybudovala velmi dobré jméno jak na domácí, tak na mezinárodní úrovni. Zásluhu na tom má nejenom kvalita realizovaných projektů a vysoká úroveň poskytovaných služeb, ale i smysl pro fair-play, zákaznický přístup a také zodpovědnost vůči společnosti i životnímu prostředí.