13. 10. 2022

Včely – nové obyvatelky Brumlovky

 

Společnost Passerinvest Group téměř 25 let rozvíjí lokalitu Brumlovka v Praze 4, ze které se za tuto dobu stala svébytná pražská čtvrť. Zeleň, parky, relaxační zákoutí s vodou, dětská hřiště a sportoviště, přírodní povrchy na silnicích i chodnících a velkorysé střešní zahrady jsou nedílnou součástí Brumlovky. Jsou to nejen místa, kde lidé mohou trávit čas venku, zároveň to jsou místa, kde svůj „domov“ nalezlo mnoho živočišných druhů – a nyní nově i včely.

Umístění včelstev v lokalitách, kde působíme, je nejen v souladu s naší společenskou odpovědností, ale také s environmentální oblastí, kde jeden z našich cílů je podpora biodiverzity. Výsledný produkt – včelí med – pak rádi darujeme místnímu spolku seniorů Letokruh, kde jej mohou využít k tradičnímu pečení pro zdejší komunitu, uvádí Lenka Preslová, obchodní ředitelka a specialistka na ESG strategii společnosti Passerinvest Group. 

Brumlovka přivítala nové nájemce, tentokrát jsou to včely a dva nové úly

Již delší dobu konzultujeme s odborníky umístění včel na střechy našich objektů. Ti jej ve městě podporují pouze tam, kde je pro včely dostatek potravy. Tím, že je na Brumlovce a blízkém okolí dostatek parků a zahrad, a ve včelím perimetru je i Krčský les, rozhodli jsme se na technickou část terasy naší administrativní budovy Delta umístit na zkoušku dva úly. Po roce si projekt vyhodnotíme a následně rozhodneme o jejich trvalém umístění, popř. rozšíření. Bezpečnost nájemců i samotných včel je zajištěna dostatečnou vzdáleností od pobytové terasy, v případě potřeby okamžitě zasáhne včelař,“ vysvětluje Martin Unger, Technický ředitel ze společnosti Passerinvest Group.

Jak se daří novým obyvatelkám?

Zájemci mohou sledovat dění před úly i v jednom z úlů prostřednictvím online vysílání na odkazech níže.  

Co se děje před úlem:

https://rtsp.me/embed/R8Nynk7T/

Jak se žije v úlu:

https://rtsp.me/embed/yh6Gns63/

https://www.vcelynastrechach.cz/strechy/46-brumlovka-praha 

Investorem tohoto projektu je společnost Passerinvest Group, veškerý servis a provoz zajištuje společnost Softech v čele s panem RNDr. Pavlem Machem. Starost a péči o včelstvo zajišťují odborníci z   www.vcelynastrechach.cz.

Více informací a fotografie v tiskové kvalitě Vám poskytne

Kristýna Samková

Head of PR and Marketing department

Kamila Žitňáková

Crest Communications a.s.

PASSERINVEST GROUP, a. s.

Passerinvest Group (dále Passerinvest) je ryze český stavitel a investor. Společnost byla založena Radimem Passerem již v roce 1991 a od té doby získala řadu zkušeností s výstavbou administrativních a komerčních budov, rezidenčních objektů i občanské vybavenosti.
Passerinvest je jako odpovědný urbanistický developer od roku 1998 spojován převážně s Brumlovkou (BB Centrum) v Praze 4, která je jedním z největších a nejúspěšnějších urbanistických projektů nejen v České republice, ale v celé Evropě. Dalším významným projektem v portfoliu společnosti jsou Nové Roztyly, konkrétně brownfield bývalých jatek areálu Interlov, kde by v budoucnosti mělo vzniknout místo s příjemným bydlením s velkým parkem, doplněné o služby široké veřejnosti a administrativní funkci. Principy městské výstavby a dlouhodobě udržitelný rozvoj Prahy i České republiky jsou součástí vize společnosti Passerinvest, která si díky svému odpovědnému přístupu vybudovala velmi dobré jméno jak na domácí, tak na mezinárodní úrovni. Zásluhu na tom má nejenom kvalita realizovaných projektů a vysoká úroveň poskytovaných služeb, ale i smysl pro fair-play, zákaznický přístup a také zodpovědnost vůči společnosti i životnímu prostředí.