22. 3. 2013

Společnost PASSERINVEST GROUP se letos poprvé zapojí do projektu Hodina Země

Od roku 2007 se každou poslední březnovou sobotu některá místa na Zemi ponoří na šedesát minut do tmy. A rok od roku počet míst, která si na hodinu odpustí přepych elektrického osvětlení, roste.

Původcem tohoto „částečného zatmění“ je mezinárodní akce zavedená Světovým fondem na ochranu přírody World Wide Fund for Nature, WWF). Akce nazvaná Hodina Země.

Idea jakéhosi „velkého vypínače“ vznikla v Austrálii v roce 2006 pod pracovním názvem The Big Flick.
První Hodina Země se pak konala 31. března 2007 v Sydney. Důvodem jejího vzniku byla podpora informovanosti o významu úspor energií, o změnách klimatu a připomenutí vlivu skleníkového efektu na životní prostředí. Je gestem, že nám stav prostředí, v němž žijeme, není lhostejný.

V už roce 2008 se z ní už stala Hodina mezinárodní, celosvětová. Od té doby počet domácností, firem, veřejných institucí či provozovatelů kulturních památek, kteří se rozhodnou na hodinu vypnout nejenom všechny zdroje osvětlení, ale i elektrické spotřebiče, neustále roste. V roce 2011 se do akce zapojili lidé a firmy ze 135 zemí světa, vloni už jich bylo téměř 150.

V roce 2012 se do kampaně zapojila i Praha. Potemněla například Staroměstská radnice, věže Vyšehradu nebo Petřínská rozhledna. Nesvítilo se ale ani na Karlštejně či na Karlovarské kolonádě a v chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře.

Hodina Země 2013

Letos se tato akce uskuteční v sobotu 23. března. A její dopad mohou vidět všichni, kdo mají výhled na budovu Filadelfie v BB Centru v Praze 4. Letos poprvé se do ní totiž zapojí i společnost PASSERINVEST GROUP a přesně v půl deváté večer místního času na hodinu zhasne všechna světla na i v budově Filadelfie.

Více informací a fotografie v tiskové kvalitě Vám poskytne

Kristýna Samková

Head of PR and Marketing department

Kamila Žitňáková

Crest Communications a.s.

PASSERINVEST GROUP, a. s.

Passerinvest Group (dále Passerinvest) je ryze český stavitel a investor. Společnost byla založena Radimem Passerem již v roce 1991 a od té doby získala řadu zkušeností s výstavbou administrativních a komerčních budov, rezidenčních objektů i občanské vybavenosti.
Passerinvest je jako odpovědný urbanistický developer od roku 1998 spojován převážně s Brumlovkou (BB Centrum) v Praze 4, která je jedním z největších a nejúspěšnějších urbanistických projektů nejen v České republice, ale v celé Evropě. Dalším významným projektem v portfoliu společnosti jsou Nové Roztyly, konkrétně brownfield bývalých jatek areálu Interlov, kde by v budoucnosti mělo vzniknout místo s příjemným bydlením s velkým parkem, doplněné o služby široké veřejnosti a administrativní funkci. Principy městské výstavby a dlouhodobě udržitelný rozvoj Prahy i České republiky jsou součástí vize společnosti Passerinvest, která si díky svému odpovědnému přístupu vybudovala velmi dobré jméno jak na domácí, tak na mezinárodní úrovni. Zásluhu na tom má nejenom kvalita realizovaných projektů a vysoká úroveň poskytovaných služeb, ale i smysl pro fair-play, zákaznický přístup a také zodpovědnost vůči společnosti i životnímu prostředí.