6. 5. 2021

S řešením bytové krize by měly pomoci brownfieldy

Nových bytů v Praze je velmi málo a cena za metr čtvereční neustále stoupá. Město i odborníci se shodují, že pro bytovou výstavbu je ideální využití brownfieldů. Jedním z nich je i bývalý areál Interlov v Praze 11, na jehož místě plánuje  Passerinvest Group komplexní urbanistický projekt.

Televize Seznam přináší nový díl pořadu Zblízka, který se zaměřuje na problematiku pražské výstavby a zvyšující se ceny za bydlení. Klíčovou roli by měly sehrát hlavně brownfieldy – bývalé průmyslové areály, nákladová nádraží a jiné nevyužité pozemky, které jsou pro novou výstavbu nejvhodnější.

Jedním z takových míst je též bývalý areál Interlov na Roztylech, kde se za minulého režimu nacházela centrální zpracovna zvěřiny. Na parcelách bývalých jatek plánuje Passerinvest Group celkovou proměnu neutěšeného prostředí v příjemnou a uživatelsky přívětivou lokalitu, včetně rozsáhlého veřejně přístupného parku a řadou sportovišť.

Připravovaný projekt je zmapován v reportáži na webových stránkách Televize Seznam:

https://www.televizeseznam.cz/video/zblizka/reseni-bytove-krize-v-praze-klicove-bude-vyuziti-brownfieldu-64156657

Více informací a fotografie v tiskové kvalitě Vám poskytne

Kristýna Samková

Head of PR and Marketing department

Kamila Žitňáková

Crest Communications a.s.

PASSERINVEST GROUP, a. s.

Passerinvest Group (dále Passerinvest) je ryze český stavitel a investor. Společnost byla založena Radimem Passerem již v roce 1991 a od té doby získala řadu zkušeností s výstavbou administrativních a komerčních budov, rezidenčních objektů i občanské vybavenosti.
Passerinvest je jako odpovědný urbanistický developer od roku 1998 spojován převážně s Brumlovkou (BB Centrum) v Praze 4, která je jedním z největších a nejúspěšnějších urbanistických projektů nejen v České republice, ale v celé Evropě. Dalším významným projektem v portfoliu společnosti jsou Nové Roztyly, konkrétně brownfield bývalých jatek areálu Interlov, kde by v budoucnosti mělo vzniknout místo s příjemným bydlením s velkým parkem, doplněné o služby široké veřejnosti a administrativní funkci. Principy městské výstavby a dlouhodobě udržitelný rozvoj Prahy i České republiky jsou součástí vize společnosti Passerinvest, která si díky svému odpovědnému přístupu vybudovala velmi dobré jméno jak na domácí, tak na mezinárodní úrovni. Zásluhu na tom má nejenom kvalita realizovaných projektů a vysoká úroveň poskytovaných služeb, ale i smysl pro fair-play, zákaznický přístup a také zodpovědnost vůči společnosti i životnímu prostředí.