16. 1. 2023

Rezidence Oliva na Brumlovce je zkolaudována. První obyvatelé se nastěhují začátkem roku 2023

Koncern Passerinvest v prosinci zkolaudoval Rezidenci Oliva na pražské Brumlovce. Tento unikátní rezidenční dům ve tvaru plodu olivovníku se 72 byty, nabízí bydlení ve slunných vzdušných interiérech s dostatkem soukromí a s možností připojení na chytrou domácnost. V přízemní části budovy se nachází také šest obchodních jednotek a ve třech podzemních podlažích je dispozici rezidentům 84 parkovacích míst. Rezidence Oliva se nachází u Parku Brumlovka v rezidenční části Praha 4 – Michle, mezi ulicemi Hodonínská, Michelská a Pod Dálnicí. Projekt vzhledem ke svému umístění nabízí budoucím obyvatelům plnou občanskou vybavenost, skvělou dopravní dostupnost a zároveň dostatečný klid a soukromí díky přilehlým parkům a velkorysé okolní zeleni. Do Rezidence Oliva, za jejímž architektonickým návrhem stojí ateliér A69 – architekti, se první obyvatelé nastěhují v prvním čtvrtletí roku 2023.

Nadčasový design a vysoký standard

Rezidence Oliva svým tvarem připomíná olivu, a je tak na první pohled zřejmé, že se jedná o architektonicky neobyčejný projekt, který citlivě zapadá do okolního prostředí zdejších parků a zeleně. Velká francouzská okna zajišťují potřebnou svěžest a vzdušnost jednotlivých prostor. Uprostřed interiéru bytového domu se nachází zcela neobvykle zpracované úchvatné atrium se zelení, prosklenou střechou a panoramatickými výtahy. Je to místo, které přirozeně vytvoří potkávací prostor pro obyvatele domu a stane se tak pomyslným srdcem budovy. Místy k nerušenému odpočinku budou příjemné lodžie, či prostorné střešní terasy. Celý objekt byl vytvořen ve vysokém standardu a využívá centrálně řízenou rekuperaci vzduchu. Použití kvalitních materiálů a moderních technologií zajišťuje maximální komfort pro koncové uživatele a příjemnou možností je také napojení na chytrou domácnost. Zájem o takto výjimečné prostory byl hned od počátku veliký. Všechny byty společně s obchodními jednotkami v přízemí byly od zahájení prodeje vyprodány do šesti měsíců.

„Fasáda z neprůhledných, avšak průsvitných skleněných panelů v kombinaci s matným skleněným zábradlím zajišťuje uživatelům domu vysokou míru soukromí při pobytu na lodžii a zároveň neubírá nic ze světelného komfortu v bytech. Soukromé venkovní prostředí bytů jde ruku v ruce se společenským aspektem vnitřního prostoru domu, který nabízí vzdušný prosvětlený prostor obložený dřevem a doplněný o vnitřní zahradu se stromy obohacující cestu domem ke svému bytu. Cesta společnými prostorami domu se tak stává zážitkem, nikoliv každodenní nutností.“ Výjimečné pojetí architektury okomentoval doc. Ing. arch. Boris Redčenkov, architekt, A69 – architekti, s.r.o.

Občanská vybavenost i příroda na dosah

V těsné blízkosti budovy se nachází menší, avšak stejně architektonicky koncipovaný objekt nesoucí název Olivka. Jeho součástí je soukromá česko-anglická mateřská škola GENIUS Kindergarten a nově otevřená kavárna Parkofka. Nejen místní se budou moci těšit z unikátního modelu švýcarské železnice, který bude dokončen v průběhu tohoto roku. V docházkové vzdálenosti se nachází také multifunkční budova Brumlovka s wellness a fitness klubem, Společenské centrum Bethany, křesťanská školka a základní a střední škola Elijáš. Nechybí ani pestrá nabídka obchodů a služeb či restaurací, bister a kaváren. Kromě občanské vybavenosti se na Brumlovce nachází také dva rozsáhlé zelené parky, atletický stadion a několik dětských hřišť. V celé oblasti se dbá na šetrné zacházení s vodou, energetickou úspornost budov i snahu o teplotní regulaci s pomocí velkého podílu zeleně a vodních prvků.

„Rezidence Oliva je opravdu unikátní projekt, nejen co se týče vizuální stránky, ale také vybaveností a lokalitou, ve které se nachází. Přízemí samotné Olivy nabídne několik obchodů a služeb. Veškerou další občanskou vybavenost pak budou mít budoucí rezidenti v docházkové vzdálenosti na Brumlovce – školu, školku, kanceláře, supermarket, restaurace, ale i místa vhodná ke sportu, relaxaci a procházkám. Při samotné výstavbě a řešení jednotlivých bytů jsme respektovali aktuální trendy a očekávání uživatelů z hlediska nároků na velikost a kvalitu nejen samotných bytů ale i společných prostor domu. Věříme, že se nám podařilo vybudovat místo, kde se bude lidem dobře žít, budou mít příjemné sousedské vztahy a kde budou rádi trávit volný čas,“ dodává Lenka Preslová, obchodní ředitelka Passerinvest Group, který je developerem projektu. 

Více informací a fotografie v tiskové kvalitě Vám poskytne

Kristýna Samková

Head of PR and Marketing department

Kamila Žitňáková

Crest Communications a.s.

PASSERINVEST GROUP, a. s.

Passerinvest Group (dále Passerinvest) je ryze český stavitel a investor. Společnost byla založena Radimem Passerem již v roce 1991 a od té doby získala řadu zkušeností s výstavbou administrativních a komerčních budov, rezidenčních objektů i občanské vybavenosti.
Passerinvest je jako odpovědný urbanistický developer od roku 1998 spojován převážně s Brumlovkou (BB Centrum) v Praze 4, která je jedním z největších a nejúspěšnějších urbanistických projektů nejen v České republice, ale v celé Evropě. Dalším významným projektem v portfoliu společnosti jsou Nové Roztyly, konkrétně brownfield bývalých jatek areálu Interlov, kde by v budoucnosti mělo vzniknout místo s příjemným bydlením s velkým parkem, doplněné o služby široké veřejnosti a administrativní funkci. Principy městské výstavby a dlouhodobě udržitelný rozvoj Prahy i České republiky jsou součástí vize společnosti Passerinvest, která si díky svému odpovědnému přístupu vybudovala velmi dobré jméno jak na domácí, tak na mezinárodní úrovni. Zásluhu na tom má nejenom kvalita realizovaných projektů a vysoká úroveň poskytovaných služeb, ale i smysl pro fair-play, zákaznický přístup a také zodpovědnost vůči společnosti i životnímu prostředí.