10. 9. 2020

Přijďte zasadit strom do Krčského lesa

V Krčáku proběhne setkání milovníků lesa a dřeva s názvem Den dřevorádů. V neděli 13. září tu na vás čeká bohatý program, včetně sázení nových stromků nebo výroby laviček pro charitu.

Třetí ročník akce Den dřevorádů nabídne aktivity pro celou rodinu. Zájemci se budou moci seznámit s prací lesníka, zapojit se do kvízu, vyzkoušet si práci se dřevem nebo se zúčastnit závodu ve dřevácích.

Akce se uskuteční na palouku u dětského hřiště v severní části Krčského lesa, kde se nachází dva památné sekvojovce obrovské. Jejich přesné umístění najdete například v naší interaktivní mapě (krcakzije.cz). Ze stanice metra Roztyly je to přibližně osm minut pěšky. Stačí se vydat směrem k hotelu Nosál a restauraci Za Větrem, palouk uvidíte už po dalších 100 metrech za restaurací.

Program bude probíhat 13. 9. 2020 od 14:00 do 18:00 a jeho podrobný rozpis najdete na oficiálním webu akce. Připojit se můžete také k facebookové události. Cílem setkání, které organizuje Nadace dřevo pro život, je ukázat veřejnosti přínosy využívání dřeva v našem každodenním životě.

„Návštěvníci si vyzkouší sázení stromů přímo v pražském lese. Někteří budou možná překvapeni, jak je to náročné. Věřím, že i díky tomu lépe pochopí zodpovědnou práci lesníků,“ říká o akci Stanislav Polák, organizátor a ředitel Nadace dřevo pro život. Na dalších stanovištích lidé zjistí, jak se měří výška a objem stromů, jak poznat, který strom je zdravý, nebo jak ovlivňuje péči o les směr větru.

Součástí akce bude také stavba laviček pro dobročinné organizace v okolí – konkrétně pro Thomayerovu nemocnici a děti z Klokánka – Láskova.

Partnerem akce je společnost Passerinvest Group, která dlouhodobě podporuje obdobné aktivity v lokalitě a nedaleko odtud již několik let rekultivuje velký volnočasový park Nové Roztyly, jenž na Krčský les plynule navazuje. Společnost Passerinvest Group též před třemi lety iniciovala vznik magazínu Krčák žije, který místním obyvatelům přináší zajímavosti, aktuality a příběhy spojené s Krčským lesem.

Více informací a fotografie v tiskové kvalitě Vám poskytne

Kristýna Samková

Head of PR and Marketing department

Kamila Žitňáková

Crest Communications a.s.

PASSERINVEST GROUP, a. s.

Passerinvest Group (dále Passerinvest) je ryze český stavitel a investor. Společnost byla založena Radimem Passerem již v roce 1991 a od té doby získala řadu zkušeností s výstavbou administrativních a komerčních budov, rezidenčních objektů i občanské vybavenosti.
Passerinvest je jako odpovědný urbanistický developer od roku 1998 spojován převážně s Brumlovkou (BB Centrum) v Praze 4, která je jedním z největších a nejúspěšnějších urbanistických projektů nejen v České republice, ale v celé Evropě. Dalším významným projektem v portfoliu společnosti jsou Nové Roztyly, konkrétně brownfield bývalých jatek areálu Interlov, kde by v budoucnosti mělo vzniknout místo s příjemným bydlením s velkým parkem, doplněné o služby široké veřejnosti a administrativní funkci. Principy městské výstavby a dlouhodobě udržitelný rozvoj Prahy i České republiky jsou součástí vize společnosti Passerinvest, která si díky svému odpovědnému přístupu vybudovala velmi dobré jméno jak na domácí, tak na mezinárodní úrovni. Zásluhu na tom má nejenom kvalita realizovaných projektů a vysoká úroveň poskytovaných služeb, ale i smysl pro fair-play, zákaznický přístup a také zodpovědnost vůči společnosti i životnímu prostředí.