3. 9. 2007

NOVÁ LÁVKA ZPŘÍJEMNÍ POHYB PO BB CENTRU

Administrativní komplex BB Centrum, obklopující z obou stran Vyskočilovu ulici, se opět rozrostl. Dalším přírůstkem však není budova, ale pěší lávka, která zpříjemní pohyb po BB Centru nejen jeho nájemcům, ale i lidem z okolí. Ti tak již nemusejí při přechodu Vyskočilovy ulice chodit na frekventované světelné křižovatky, ale mohou si jejím prostřednictvím zkrátit cestu nejen na autobus, ale i do nákupní pasáže či wellness a fitness klubu v budově Brumlovka.

Výstavba lávky trvala od dubna do srpna 2007 – celkem čtyři měsíce. Čas potřebný k přípravě projektu byl samozřejmě mnohem delší. Za projektem lávky stojí architektonické studio Aulík Fišer Architekti (dříve Studio A), dodavatelskou firmou byla společnost Albet Metal a supervizorem firma Mauring.

Samotná lávka byla doplněna do projektu v průběhu výstavby okolních objektů BB Centra. „Počítali jsme však od začátku s tím, že vznikne. Projektovala se dodatečně, čekali jsme na stavební povolení a na výběr dodavatele,“ říká Ing. Jaroslav Spozdil, vedoucí projektového oddělení společnosti Passerinvest Group. Vybudování lávky si vyžádalo náklady v celkové hodnotě cca 15 milionů korun.

Lávka je důkazem moderních trendů ve stavitelství, kombinuje ocelovou konstrukci s přírodními materiály. „Zajímavostí lávky přes Vyskočilovu ulici je její podlaha, která je tvořena z afrického dřeva. Šeď oceli je tak vhodně doplněna přírodním materiálem světle hnědé barvy. Ocelová konstrukce je obložena tahokovem neboli síťovinou,“ doplňuje Jaroslav Spozdil.

Lávka má kromě účelu praktického také účel informační a reklamní. Nepřehlédnutelné jsou digitální hodiny, na nichž se v několikavteřinových intervalech střídá informace o čase, teplotě a datu.

Více informací a fotografie v tiskové kvalitě Vám poskytne

Kristýna Samková

Head of PR and Marketing department

Kamila Žitňáková

Crest Communications a.s.

PASSERINVEST GROUP, a. s.

Passerinvest Group (dále Passerinvest) je ryze český stavitel a investor. Společnost byla založena Radimem Passerem již v roce 1991 a od té doby získala řadu zkušeností s výstavbou administrativních a komerčních budov, rezidenčních objektů i občanské vybavenosti.
Passerinvest je jako odpovědný urbanistický developer od roku 1998 spojován převážně s Brumlovkou (BB Centrum) v Praze 4, která je jedním z největších a nejúspěšnějších urbanistických projektů nejen v České republice, ale v celé Evropě. Dalším významným projektem v portfoliu společnosti jsou Nové Roztyly, konkrétně brownfield bývalých jatek areálu Interlov, kde by v budoucnosti mělo vzniknout místo s příjemným bydlením s velkým parkem, doplněné o služby široké veřejnosti a administrativní funkci. Principy městské výstavby a dlouhodobě udržitelný rozvoj Prahy i České republiky jsou součástí vize společnosti Passerinvest, která si díky svému odpovědnému přístupu vybudovala velmi dobré jméno jak na domácí, tak na mezinárodní úrovni. Zásluhu na tom má nejenom kvalita realizovaných projektů a vysoká úroveň poskytovaných služeb, ale i smysl pro fair-play, zákaznický přístup a také zodpovědnost vůči společnosti i životnímu prostředí.