31. 1. 2023

Koncern Passerinvest zahájil výstavbu tenisového areálu pro Tenisový klub LTC 1927. Nabídne celoroční provoz a moderní zázemí.

Společnost Passerinvest Group, a. s. (dále jen Passerinvest), započala výstavbu nového tenisového areálu pro Tenisový klub LTC 1927 Praha – Michle, který se bude nacházet při ulici Pekárenská v pražské Michli. Jeho součástí bude 8 dvorců s nadstandardní klubovnou včetně zázemí pro hráče a správce. Počítá se také s parkovištěm pro návštěvníky i moderním technickým zázemím pro údržbu. Dokončení výstavby je plánováno na prosinec letošního roku, areál bude veřejnosti otevřen na jaře roku 2024. Vlastníkem a správcem areálu bude Tenisový klub LTC Praha – Michle, z.s.

 Jsme velmi rádi, že se podařilo záměr nového tenisového areálu realizovat. Po 50 letech působení v prostoru nacházejícího se na křižovatce ulic Vyskočilova a Michelská, začínáme novou etapu naší existence klubu. Těšíme se, až na jaře příštího roku uvítáme stávající i nové členy, ale i mládež a ostatní tenisové nadšence z řad veřejnosti v reprezentativním prostředí vyhovující i těm nejnáročnějším požadavkům,“ komentuje Milan Novák, předseda klubu TK LTC Praha – Michle, z.s.

Plocha stávajících tenisových kurtů, která již nevyhovovala svým umístěním dalšímu rozvoji a modernizaci tenisového klubu, bude využita v rámci plánovaného projektu Koncernu Passerinvest, jež nabídne občanskou vybavenost, bydlení i kanceláře.  

„Když se naskytla v roce 2015 příležitost odkoupit prostor bývalého parkoviště Michelských pekáren, neváhali jsme učinit Tenisovému klubu LTC nabídku, kterou členská základna s radostí přijala. Je nám tedy potěšením, že můžeme pracovat na společném cíli – vybudovat takové zázemí, které přinese jeho členům, ale i veřejnosti užitek. Vždy upřímně vítáme veškeré možnosti rozšíření sportovních, volnočasových i kulturních aktivit v okolí Brumlovky. Jedná se o výstavbu, která je v souladu s naším dlouhodobým plánem komplexně rozvíjet celou lokalitu, aby nabízela vyváženou nabídku občanské vybavenosti, bydlení, kanceláří a možností volnočasového vyžití. Jen tak je možné vytvářet příjemnou a vyhledávanou městskou čtvrť,“ komentuje Martin Unger, technický ředitel Passerinvest Group, a.s.

Více informací a fotografie v tiskové kvalitě Vám poskytne

Kristýna Samková

Head of PR and Marketing department

Kamila Žitňáková

Crest Communications a.s.

PASSERINVEST GROUP, a. s.

Passerinvest Group (dále Passerinvest) je ryze český stavitel a investor. Společnost byla založena Radimem Passerem již v roce 1991 a od té doby získala řadu zkušeností s výstavbou administrativních a komerčních budov, rezidenčních objektů i občanské vybavenosti.
Passerinvest je jako odpovědný urbanistický developer od roku 1998 spojován převážně s Brumlovkou (BB Centrum) v Praze 4, která je jedním z největších a nejúspěšnějších urbanistických projektů nejen v České republice, ale v celé Evropě. Dalším významným projektem v portfoliu společnosti jsou Nové Roztyly, konkrétně brownfield bývalých jatek areálu Interlov, kde by v budoucnosti mělo vzniknout místo s příjemným bydlením s velkým parkem, doplněné o služby široké veřejnosti a administrativní funkci. Principy městské výstavby a dlouhodobě udržitelný rozvoj Prahy i České republiky jsou součástí vize společnosti Passerinvest, která si díky svému odpovědnému přístupu vybudovala velmi dobré jméno jak na domácí, tak na mezinárodní úrovni. Zásluhu na tom má nejenom kvalita realizovaných projektů a vysoká úroveň poskytovaných služeb, ale i smysl pro fair-play, zákaznický přístup a také zodpovědnost vůči společnosti i životnímu prostředí.