5. 9. 2018

BB Centrum otevřelo svůj ojedinělý, svým posláním výjimečný projekt – školní pavilon

Školní Pavilon v pražském BB Centru, jehož developerem je PASSERINVEST GROUP a.s, vznikl na místě zchátralého rodinného domku na pozemku o rozloze 840 m2. Nová budova slouží jako jídelna a místo pro volnočasové aktivity dětí křesťanské školy Elijáš. Za architektonickým konceptem stojí architekt Jan Aulík, z Aulík Fišer architekti. Celková investice je ve výši 63 mil. korun a investorem projektu je nezisková organizace MARANATHA, z.s., za kterou stojí Radim Passer.

Hlavním impulzem pro výstavbu školního Pavilonu bylo rozšíření Křesťanské základní školy Elijáš o střední školu (lyceum). S tím vznikla potřeba prostor pro navýšení kapacity, která posléze vedla k rozhodnutí přemístit část provozu z historické budovy školy do nového objektu Pavilonu v těsné blízkosti stávající školy.

Při budování BB Centra rádi nabízíme lidem hodnoty nevyčíslitelné ceny. Proto mít možnost seznámit se při různých stupních vzdělávání se Spasitelem světa, Pánem Ježíšem Kristem, je hodnotou, které se nic nemůže přiblížit. Základem je samozřejmě rodina. Přesto i školka, škola a nově i lyceum Elijáš dávají tuto možnost rodičům, kteří mají z hlediska věčnosti se svými dětmi ty nejlepší úmysly. Kvalitní křesťanské vzdělání, důraz na zdravý životní styl a široké  možnosti volnočasových aktivit jsou pro rozvoj dětí a jejich charakterů jedny z nejdůležitějších atributů,“ uvádí Radim Passer, předseda představenstva PASSERINVEST GROUP a zakladatel organizace Maranatha.

Na celkové zastavěné ploše 314 m2 je ve sníženém přízemí umístěna jídelna se dvěma prosklenými stěnami, z nichž je jedna posuvná a umožňuje tak přímý vstup na dřevěnou zahradní terasu. Přilehlá zahrada a nově vybudovaný atletický stadion zároveň umožní pohyb i aktivní odpočinek na čerstvém vzduchu. V přízemí budovy je pak situována šatna a v horním patře jsou klubovny pro žáky a zázemí pedagogů.

Objekt školního pavilonu je navržen tak, aby byl plně integrován do stávající zástavby rodinných domů v ulici Baarova, přičemž odlišná typologie budovy je vyjádřena asymetrickým tvarem budovy a specifickým řešením fasád.

Pražské BB Centrum mělo od počátku ambici nebýt pouze areálem administrativních budov, ale komplexnějším městským prostředím. Významným objektem celkového prostředí BB Centra se tak stalo Společenské centrum Bethany s mateřskou školou a základní a střední škola umístěná v rekonstruovaném historickém objektu v ulici Baarova a nyní i v budově Pavilonu,“ říká k projektu architekt Jan Aulík, Aulík Fišer architekti.

 

Více informací a fotografie v tiskové kvalitě Vám poskytne:

Kristýna Samková, Head of PR and Marketing dept.

PASSERINVEST GROUP, a.s.

Tel.: (+420) 221 582 111

E-mail: Kristyna.Samkova@passerinvest.cz

www.passerinvest.cz, www.bbcentrum.cz

 

Marcela Štefcová

Crest Communications a.s.

Mobil: (+420) 731 613 669

E-mail: marcela.stefcova@crestcom.cz

 

O developerovi

 

PASSERINVEST GROUP, a. s., je ryze česká developerská a investiční společnost, jejíž jméno je spojováno zejména s realizací multifunkčního areálu BB Centrum v Praze 4 – Michli. Tímto, svého druhu nejúspěšnějším a nejrozsáhlejším projektem ve střední Evropě, si společnost založená roku 1991 Radimem Passerem vybudovala velmi dobré jméno jak na domácí, tak mezinárodní úrovni. Zásluhu na tom má nejenom kvalita realizovaných projektů a vysoká úroveň poskytovaných služeb, ale i smysl pro fair-play, vstřícný vztah k nájemcům-uživatelům budov a zodpovědnost vůči společnosti i životnímu prostředí. Ve svém portfoliu má PASSERINVEST GROUP další zajímavé developerské projekty.

Více informací a fotografie v tiskové kvalitě Vám poskytne

Kristýna Samková

Head of PR and Marketing department

Kamila Žitňáková

Crest Communications a.s.

PASSERINVEST GROUP, a. s.

Passerinvest Group (dále Passerinvest) je ryze český stavitel a investor. Společnost byla založena Radimem Passerem již v roce 1991 a od té doby získala řadu zkušeností s výstavbou administrativních a komerčních budov, rezidenčních objektů i občanské vybavenosti.
Passerinvest je jako odpovědný urbanistický developer od roku 1998 spojován převážně s Brumlovkou (BB Centrum) v Praze 4, která je jedním z největších a nejúspěšnějších urbanistických projektů nejen v České republice, ale v celé Evropě. Dalším významným projektem v portfoliu společnosti jsou Nové Roztyly, konkrétně brownfield bývalých jatek areálu Interlov, kde by v budoucnosti mělo vzniknout místo s příjemným bydlením s velkým parkem, doplněné o služby široké veřejnosti a administrativní funkci. Principy městské výstavby a dlouhodobě udržitelný rozvoj Prahy i České republiky jsou součástí vize společnosti Passerinvest, která si díky svému odpovědnému přístupu vybudovala velmi dobré jméno jak na domácí, tak na mezinárodní úrovni. Zásluhu na tom má nejenom kvalita realizovaných projektů a vysoká úroveň poskytovaných služeb, ale i smysl pro fair-play, zákaznický přístup a také zodpovědnost vůči společnosti i životnímu prostředí.