17. 7. 2012

Raiffeisenbank poskytne téměř tři čtvrtě miliardy na výstavbu kancelářského komplexu Nová Karolina Park v Ostravě

Raiffeisenbank a.s. společně s Raiffeisenlandesbank Oberösterreich AG schválily investiční úvěr
pro společnost New Karolina Office Development, a.s. Maximální výše úvěru činí 715 milionů korun, prostředky budou použity na výstavbu kancelářského komplexu Nová Karolina Park v Ostravě.
„Raiffeisenbank je tradičním partnerem při financování developerských projektů na českém trhu. Současnou poměrně nepřehlednou situaci na trhu chceme využít spoluprací se silnými a zkušenými partnery k dalšímu posílení naší pozice“ uvedl ředitel nemovitostního financování Raiffeisenbank Tomáš Gürtler.
Projekt je společnou investicí tří významných investorů, a to PASSERINVEST GROUP, GEMO OLOMOUC, a Multi Development Czech Republic. “Při jednáních jsme ocenili schopnost týmu Raiffeisenbank poskytovat funkční řešení. Jsme rádi, že jsme pro náš projekt získali podporu zkušeného finančního partnera“ říká Ondřej Plocek, člen představenstva PASSERINVEST GROUP, a.s.
Administrativní budova Nová Karolina Park je architektonicky ojedinělý projekt, který je citlivě umístěný do nově urbanizovaného území Ostravy a tvoří pomyslnou vstupní bránu ve směru od historického jádra města. Nová Karolina Park nabízí v šesti nadzemních podlažích téměř 25 000 m2 prvotřídních kancelářských ploch; ty doplňuje dalších 4 000 m2 ploch určených pro obchody, služby a gastronomii. Kromě atraktivních kancelářských prostor s flexibilní možností dělení pater je v budově i podzemní podlaží s 280 parkovacími místy. Dokončení projektu Nová Karolina Park je plánováno již na závěr roku 2012 a oficiální otevření na jaro 2013. Nová Karolina Park bude certifikována jako zelená budova dle BREEAM.
www.novakarolinapark.cz

Více informací a fotografie v tiskové kvalitě Vám poskytne

Kristýna Samková

Head of PR and Marketing department

Kamila Žitňáková

Crest Communications a.s.

PASSERINVEST GROUP, a. s.

Passerinvest Group (dále Passerinvest) je ryze český stavitel a investor. Společnost byla založena Radimem Passerem již v roce 1991 a od té doby získala řadu zkušeností s výstavbou administrativních a komerčních budov, rezidenčních objektů i občanské vybavenosti.
Passerinvest je jako odpovědný urbanistický developer od roku 1998 spojován převážně s Brumlovkou (BB Centrum) v Praze 4, která je jedním z největších a nejúspěšnějších urbanistických projektů nejen v České republice, ale v celé Evropě. Dalším významným projektem v portfoliu společnosti jsou Nové Roztyly, konkrétně brownfield bývalých jatek areálu Interlov, kde by v budoucnosti mělo vzniknout místo s příjemným bydlením s velkým parkem, doplněné o služby široké veřejnosti a administrativní funkci. Principy městské výstavby a dlouhodobě udržitelný rozvoj Prahy i České republiky jsou součástí vize společnosti Passerinvest, která si díky svému odpovědnému přístupu vybudovala velmi dobré jméno jak na domácí, tak na mezinárodní úrovni. Zásluhu na tom má nejenom kvalita realizovaných projektů a vysoká úroveň poskytovaných služeb, ale i smysl pro fair-play, zákaznický přístup a také zodpovědnost vůči společnosti i životnímu prostředí.