9. 9. 2022

První díl minisérie Zelené střechy – živé střechy zavítal na Brumlovku

Svaz zakládání a údržby zeleně si pro svůj pilotní díl minisérie k novému projekt Zelené střechy – živé střechy vybral lokalitu Brumlovka. Ta v pořadu posloužila jako ukázkový příklad moderní pražské čtvrti, kde se aktivně pracuje se zelení nejen na zemi, ale též v rámci střešních teras.

Zeleň na střechách plní kromě estetiky řadu dalších funkcí, jako je možnost práce s dšťovou vodou nebo eliminace tepelných ostrovů,“ zmiňuje některé z přínosů Martin Unger, technický ředitel společnosti Passerinvest Group, která za rozvojem lokality stojí.

Vegetace na střechách zvlhčuje ovzduší a dokáže i zachytit přívalové deště. Zelené střechy jsou také důležitým místem pro život, nejen pro lidi, ale také pro celou řadu živočichů,“ uvádí Jana Šimečková, ředitelka Svazu zakládání a údržby zeleně.

Přístup společnosti Passerinvest Group tak může do budoucna posloužit jako inspirace pro další města a samosprávy, ale také pro projektanty nebo investory.

Autor: Svaz zakládání a údržby zeleně

Více informací a fotografie v tiskové kvalitě Vám poskytne

Kristýna Samková

Head of PR and Marketing department

Kamila Žitňáková

Crest Communications a.s.

PASSERINVEST GROUP, a. s.

Passerinvest Group (dále Passerinvest) je ryze český stavitel a investor. Společnost byla založena Radimem Passerem již v roce 1991 a od té doby získala řadu zkušeností s výstavbou administrativních a komerčních budov, rezidenčních objektů i občanské vybavenosti.
Passerinvest je jako odpovědný urbanistický developer od roku 1998 spojován převážně s Brumlovkou (BB Centrum) v Praze 4, která je jedním z největších a nejúspěšnějších urbanistických projektů nejen v České republice, ale v celé Evropě. Dalším významným projektem v portfoliu společnosti jsou Nové Roztyly, konkrétně brownfield bývalých jatek areálu Interlov, kde by v budoucnosti mělo vzniknout místo s příjemným bydlením s velkým parkem, doplněné o služby široké veřejnosti a administrativní funkci. Principy městské výstavby a dlouhodobě udržitelný rozvoj Prahy i České republiky jsou součástí vize společnosti Passerinvest, která si díky svému odpovědnému přístupu vybudovala velmi dobré jméno jak na domácí, tak na mezinárodní úrovni. Zásluhu na tom má nejenom kvalita realizovaných projektů a vysoká úroveň poskytovaných služeb, ale i smysl pro fair-play, zákaznický přístup a také zodpovědnost vůči společnosti i životnímu prostředí.