21. 6. 2007

PASSERINVEST GROUP SLAVÍ 15 LET!

Developerská společnost Passerinvest Group, jejímž klíčovým projektem je BB Centrum v pražské Michli, slaví letos již 15. výročí svého založení. Zakladatelem a majoritním vlastníkem společnosti zaměřené především na výstavbu administrativních a rezidenčních projektů je Radim Passer.

Ve svých počátcích, v první polovině 90. let, se společnost Passerinvest Group orientovala na obchody s nemovitostmi a nabídku atraktivního bydlení v oblasti Královských Vinohrad v Praze 2, poté se stala středem jejího zájmu výstavba multifunkčního projektu BB Centrum. V současné době tvoří BB Centrum 11 dokončených budov s administrativními, rezidenčními a obchodními funkcemi a projekt se neustále rozrůstá. Jeho dokončení je plánováno na roky 2011 – 2012, kdy by jej mělo tvořit cca 20 budov. Nyní se areál rozprostírá na ploše 150 000 m2 a dosud proinvestované náklady na jeho výstavbu dosahují částky 8,5 mld. Kč.

„Letošní, pro nás jubilejní rok, je rokem velmi úspěšným – v jeho první polovině jsme dokončili další tři budovy BB Centra, které přivedly do oblasti Michle nejen nové nájemce, ale také rozšíření stávající nabídky obchodů a služeb,“ uvádí Radim Passer, zakladatel a předseda představenstva společnosti Passerinvest Group, a dodává: „I v budoucnu se budeme zaměřovat na kancelářské a bytové projekty. V BB Centru vyrostou další administrativní a rezidenční objekty, dva parky a křesťanské komunitní centrum, jež ještě více rozšíří nabídku volnočasových aktivit pro všechny věkové kategorie a jehož součástí bude i základní a mateřská škola. Připravujeme také několik nových projektů.“

Více informací a fotografie v tiskové kvalitě Vám poskytne

Kristýna Samková

Head of PR and Marketing department

Kamila Žitňáková

Crest Communications a.s.

PASSERINVEST GROUP, a. s.

Passerinvest Group (dále Passerinvest) je ryze český stavitel a investor. Společnost byla založena Radimem Passerem již v roce 1991 a od té doby získala řadu zkušeností s výstavbou administrativních a komerčních budov, rezidenčních objektů i občanské vybavenosti.
Passerinvest je jako odpovědný urbanistický developer od roku 1998 spojován převážně s Brumlovkou (BB Centrum) v Praze 4, která je jedním z největších a nejúspěšnějších urbanistických projektů nejen v České republice, ale v celé Evropě. Dalším významným projektem v portfoliu společnosti jsou Nové Roztyly, konkrétně brownfield bývalých jatek areálu Interlov, kde by v budoucnosti mělo vzniknout místo s příjemným bydlením s velkým parkem, doplněné o služby široké veřejnosti a administrativní funkci. Principy městské výstavby a dlouhodobě udržitelný rozvoj Prahy i České republiky jsou součástí vize společnosti Passerinvest, která si díky svému odpovědnému přístupu vybudovala velmi dobré jméno jak na domácí, tak na mezinárodní úrovni. Zásluhu na tom má nejenom kvalita realizovaných projektů a vysoká úroveň poskytovaných služeb, ale i smysl pro fair-play, zákaznický přístup a také zodpovědnost vůči společnosti i životnímu prostředí.