18. 2. 2015

DELTA přivítá IT giganty – Hewlett-Packard a Microsoft

Přední česká developerská a investiční společnost PASSERINVEST GROUP dokončuje výstavbu dosud největší administrativní budovy BB Centra, budovy DELTA, a získala pro ni dva významné nájemce. Do této nejzelenější budovy areálu se nastěhují nadnárodní IT společnosti Hewlett-Packard a Microsoft. 

Tyto firmy jsou dlouhodobými nájemci v BB Centru a do budovy DELTA se stěhují z budov C a ALPHA.  Hewlett-Packard si v budově DELTA pronajal 17 000 m2 a kromě kancelářských prostor zde bude 1 300 m2 používat jako své vzdělávací a zákaznické centrum. Microsoft bude v DELTĚ využívat 11 500 m2 plochy a z toho se jeho zákaznické centrum bude rozkládat na ploše 1 200 m2. Včetně podílu na společných prostorách je tedy v budově DELTA pronajato celkem 30 000 m2 ploch. „Jsme velmi rádi, že si tyto významné společnosti vybraly pro svou expanzi právě DELTU,“ říká Radim Passer, předseda představenstva PASSERINVEST GROUP, a.s., a dodává, „obě společnosti se tak rozšiřují v rámci BB Centra a my rosteme spolu s nimi. Je to pro nás potvrzením, že BB Centrum je pro firmy výbornou adresou.“

Biljana Weber, generální ředitelka společnosti Microsoft v ČR, zdůvodňuje výběr budovy DELTA: „V dnešní době mohou lidé pracovat odkudkoli a pracoviště tak mění svou funkci – stává se prostorem pro setkávání, spolupráci a společnou tvorbu. Koncepce DELTY nám umožňuje vytvořit pracovní prostředí, které bude v souladu s naší vizí práce odkudkoli a současně podpoří týmového ducha a inovativní myšlení. Věříme, že vlastním příkladem inspirujeme i další společnosti k tomu, aby využívaly moderní technologie ke zvýšení kreativity, inovativnosti a flexibility v práci.“

 

DELTA, která je již sedmnáctou budovou multifunkčního areálu BB Centrum, nabízí celkem 40 000 m2 pronajímatelných ploch v 8 nadzemních podlažích, 800 m2 obchodních prostor v přízemí budovy a téměř 800 parkovacích stání v pěti podzemních podlažích. Zajímavé architektonické řešení budovy, která stojí v místě ohraničeném ulicí Vyskočilovou a Václava Sedláčka, pochází z ateliéru AULÍK FIŠER ARCHITEKTI. DELTA je koncipována jako dvě parterem propojené budovy s půdorysem ve tvaru písmene H. Půdorysná struktura čtyř „žeber“ umožňuje propojení obou budov lávkou v každém podlaží. Toho využila společnost Hewlett-Packard a propojením pater DELTA I a DELTA II vznikla unikátní kancelářská plocha 4 700 m2 v jednom patře. „Lehký obvodový plášť, tvořený horizontálními prosklenými plochami a metalickým obkladem pevných částí, je řešením, které odpovídá jak vysokým nárokům na vnitřní kancelářské prostředí, tak i na energetickou úspornost budov,“ přibližuje koncept stavby Ing. arch. Jan Aulík z ateliéru AULÍK FIŠER ARCHITEKTI. 

DELTA je stejně jako ostatní budovy portfolia společnosti PASSERINVEST GROUP certifikována podle BREEAM, světové metody sloužící k hodnocení staveb z pohledu jejich udržitelnosti, a získala certifikát na úrovni Very Good. Kromě kancelářských a obchodních ploch jsou v DELTĚ k dispozici také zajímavé a účelné doplňkové prostory jako například střešní terasy s bohatou zelení a relaxačními zónami. Západní část budovy bude lemovat umělé říční koryto využívající zachycovanou dešťovou vodu v rámci celého areálu pro navazující zelený koridor. Na jižní stranu objektu bude volně navazovat nově budovaný park Brumlovka, jehož první etapa bude dokončena společně s DELTOU. Ta se tak stane dosud nejzelenější budovou BB Centra.

 

Více informací a fotografie v tiskové kvalitě Vám poskytne:

Mgr. Vendula Malochová, Marketing manager

PASSERINVEST GROUP, a.s.

Tel.: (+420) 221 582 111, fax: (+420) 222 515 521

Mobil: (+420) 605 318 974

E-mail: Vendula.Malochova@passerinvest.cz

www.passerinvest.cz, www.bbcentrum.cz

 

Ing. Marcela Štefcová

Crest Communications a.s.

Tel.: (+420) 222 927 125

Mobil: (+420) 731 613 669

E-mail: marcela.stefcova@crestcom.cz

 

 

Více informací a fotografie v tiskové kvalitě Vám poskytne

Kristýna Samková

Head of PR and Marketing department

Kamila Žitňáková

Crest Communications a.s.

PASSERINVEST GROUP, a. s.

Passerinvest Group (dále Passerinvest) je ryze český stavitel a investor. Společnost byla založena Radimem Passerem již v roce 1991 a od té doby získala řadu zkušeností s výstavbou administrativních a komerčních budov, rezidenčních objektů i občanské vybavenosti.
Passerinvest je jako odpovědný urbanistický developer od roku 1998 spojován převážně s Brumlovkou (BB Centrum) v Praze 4, která je jedním z největších a nejúspěšnějších urbanistických projektů nejen v České republice, ale v celé Evropě. Dalším významným projektem v portfoliu společnosti jsou Nové Roztyly, konkrétně brownfield bývalých jatek areálu Interlov, kde by v budoucnosti mělo vzniknout místo s příjemným bydlením s velkým parkem, doplněné o služby široké veřejnosti a administrativní funkci. Principy městské výstavby a dlouhodobě udržitelný rozvoj Prahy i České republiky jsou součástí vize společnosti Passerinvest, která si díky svému odpovědnému přístupu vybudovala velmi dobré jméno jak na domácí, tak na mezinárodní úrovni. Zásluhu na tom má nejenom kvalita realizovaných projektů a vysoká úroveň poskytovaných služeb, ale i smysl pro fair-play, zákaznický přístup a také zodpovědnost vůči společnosti i životnímu prostředí.